X
Home/معرفی شرکت/واحد های تابعه/بازارهای موقت و روز بازارها

Text/HTML

بازارهای موقت و روز بازارها

به استناد مصوبه شورای شهر تهران در اواخر سال 1383 در راستای ساماندهی دستفروشان و اشتغال مددجویان ستادی تحت عنوان "ستاد بازارها "در شهردار ی تهران  تشکیل شد .
این ستاد مسولیت ساماندهی دستفروشان ،بانوان سرپرست خانوار ،اقشار آسیب پذیر و تحت پوشش موسسات حمایتی مثل کمیته امداد ،بهزیستی و خانواده های محترم ایثارگر وشهدا را در خصوص ایجاد کار ومعرفی مکانهایی که تحت اختیار این حوزه می باشد برای دریافت غرفه برعهده دارد .اقشار آسیب پذیرو یا دستفروشانی که به صورت سد معبر در سطح شهر مشغول دستفروشی هستند با حضور در این ستاد و یا از طریق معرفی مناطق به این ستاد تحت پوشش قرار گرفته اند .
شرکت ساماندهی صنایع ومشاغل شهر به عنوان دبیر ستاد بازارها  و در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه اقدام به راه اندازی 3 بازار موقت به نامهای جنت ،شاهد وگلستان نمود. به طوریکه در حال حاضر بازار جنت به دلیل استقبال شهروندان به فعالیت خود ادامه داده ودو بازارهای  دیگر با کاربری های دیگری مورد استفاده قرار گرفته اند. 

از جمله فعاليتهاي ستاد بازارها شامل موارد ذیل می باشد :
  1. ايجاد بازارهاي موقت ( بازار موقت جنت )
  2. هماهنگي در برپائي بازارهاي حمايتي توسط اداره كل امور بانوان
  3. هماهنگي و برپايي روزبازارهاي كتاب توسط موسسه نشر شهر
  4. هماهنگي به منظور برپائي روزبازارهاي مجاز در مناطق شهرداري
  5. هماهنگي به منظور جلوگيري از ايجاد بازارها و نمايشگاههاي غيرمجاز

بازارهای مجازتحت اختیار شرکت ساماندهی :

* بازار حمایتی وموقت جنت
این بازاربا دارا بودن 292 غرفه در سه بخش دستفروشان ،مددجویان و ایثارگران در اتوبان نیایش تقاطع جنت آباد با مساحت 2500کیلومتر مربع در شهرداری منطقه 5 واقع شده است     


* بازارچه امور بانوان وبازارچه های خود اشتغالی :
این بازارچه با همکاری سازمان رفاه اجتماعی شهرداری تهران در پارکهایی همچون قیطریه ،پارک ملت و هلال احمر برگزار می شود.

* روزبازارهای واقع در مناطق22گانه :
شهرداری مناطق 22 گانه بر حسب ضرورت و در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر اقدام به راه اندازی روز بازارها ویا برپایی چادرها موقت در برخی مکانها می پردازند که این امر با اعطای مجوز شرکت ساماندهی امکان پذیر خواهد بود.